головна
новини
наше місто
медіа
довідка
бізнес
агроринок
про нас


Міськрада оголосила рішучий бій вуличній торгівля

24-09-2017 13:07:54

Питання припинення несанкціонованої торгівлі на вулицях нашого міста неодноразово порушували як козятинчани, так і засоби масової інформації. Стихійна торгівля - це проблема всіх міст – і великих, і малих, і, як показує практика, вирішити її до кінця все-таки вдається. Конкретним прикладом вирішення питання може слугувати місто Вінниця. В даному випадку важливо виробити загальноприйняті правила та контролювати їх виконання.

На даний час об’єктом посиленої уваги є стихійна торгівля по вул. В.Земляка. Вуличний «шанхай» не лише заважає руху людей та транспорту, але й несе загрозу здоров’ю.

Фахівці Держсанепідслужби застерігають: продукти, які продають в антисанітарних умовах, купувати не варто. І суть не лише в різних дозволах, ліцензіях. Продавці не завжди дотримуються правил особистої гігієни (торгують із брудними руками, бо помити їх ніде).

На жаль, покупці не замислюються про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і  як транспортувались. Не лякає наших людей і  бруд, що летить на продукти з вулиці , від машин та з-під ніг перехожих.

При цьому, всім необхідно пам’ятати, що харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо громадянин отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Слід підкреслити, що люди, які торгують з асфальту та у непристосованих для цього місцях, порушують закон. Влада міста, аби вирішити ситуацію, вибрала шлях пропонування їм альтернативного варіанту. Для реалізації  товару в місті щоденно працюють два ринки: «Колгоспний» (пров. В.Наумова, 20) та «Хлібодар» (вул. Грушевського, 23). Городяни зможуть здійснювати торгівлю дрібним штучним товаром, продуктами на території ринку «Колгоспний» безкоштовно, для  підприємців буде встановлена помірна плата.

- На цей раз боротьба із стихійною торгівлею буде серйозною і дієвою, - запевнив Олександр Пузир під час робочої наради з керівниками міських служб та установ.

Наголошуємо, з 1 жовтня 2017 року будуть проводитись щоденні рейди за участю представників поліції, міської ради, Держпродспоживслужби. Особи, які будуть здійснювати торгівлю у невстановлених для цього місцях, з рук будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

У відповідності до ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн. до 119 грн.) із конфіскацією предметів торгівлі чи без такої. А за торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — штраф від 6 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 грн до 255 грн) із конфіскацією предметів торгівлі.

Крім того, найближчим часом передбачено ремонт дорожнього полотна вул. В.Земляка.

 Джерело: сайт Козятинської міської ради

 

Торговців просять з тротуару
Торговців просять з тротуару
Торговців просять з тротуару

Коментарі

 
Ваш коментар
Ваше ім'я
Реклама
2007 - 2011 © Козятин - Ребус. Інформаційний портал міста Козятин.
При наглому копіюванні матеріалів не забудьте вставити посилання на наш сайт


    RSS-стрічка     Вхід     РеєстраціяЧас генерації сторінки: 0.007 с.
Цю сторінку переглянуто: 355 раз
Дизайн сайту: Mendart.com
Програмування: v7.net.ua