головна
новини
наше місто
медіа
довідка
бізнес
агроринок
про нас


В листопаді комплекс "Вокзал" в Козятині відмітить 130 ліття введення в експлуатацію

22-11-2019 20:52:41

Козятинському вокзалу 24 листопада 2019 року виповниться  130 років з дня введення його в експлуатацію.

Новини Вінниці / Як виглядав вокзал у Козятині після його побудови? У мережі виклали старовинні світлини

Без перебільшення можна зазначити, що при всіх перевагах Вінниці, залізничними «столицями» регіону завжди вважалися Козятин і Жмеринка. Так склалося, що 130 років тому біля маленького села недолік містечка Махнівки почали зводити станцію і вокзал, який за тодішніми та нинішніми мірками вважається одним з найкращих в Україні.

З світлин Козятинського музею і нашого сайту публікуєм раритетні світлини козятинського вокзалу імперської доби, а як він виглядає сьогодня усі охочі можуть познайомитись кожного дня і в 24 листопада 2019 року, в ювілейний 130 річний день введення комплексу "Вокзал" в есплутацію.

Саме біля станції почало будуватися місто Козятин. Тому не дивно, що вокзал став його візитівкою. Він збудований у 1888-89 роках за проектом архітектора В. Куликовського його колегою О. Кобєлєвим. За часів Російської імперії він вважався одним з найгарніших вокзалів.

За задумом автора, вокзал зроблено у вигляді білого пароплаву, який наче острів водою омивається залізничними коліями. У різні часи козятинський вокзал відвідували цар Микола II, лідер УНР М. Грушевський, гетьман П. Скоропадський, російський поет В. Маяковський, а також українці за походженням, які займали пост генсеків та очільників СРСР, М. Хрущьов і Л. Брежнєв.

Козятинська спілка підприємців, поздоровляє місцян і колектив залізничників, бажаєм продуктивного, щастливого довголіття !


Коментарі

 
Ваш коментар
Ваше ім'я
Реклама
2007 - 2011 © Козятин - Ребус. Інформаційний портал міста Козятин.
При наглому копіюванні матеріалів не забудьте вставити посилання на наш сайт


    RSS-стрічка     Вхід     РеєстраціяЧас генерації сторінки: 0.007 с.
Цю сторінку переглянуто: 124 рази
Дизайн сайту: Mendart.com
Програмування: v7.net.ua