головна
новини
наше місто
медіа
довідка
бізнес
агроринок
про нас


Короновірус чи економічна - управлінська криза убиває українську економіку

04-05-2020 12:34:20

Криза вдарила по всіх секторах економіки

Настрої бізнесу стрімко погіршуються другий місяць поспіль на тлі запроваджених в Україні карантинних обмежень. Про це свідчать дані щомісячного опитування підприємств України, оприлюднені на сайті НБУ.

За даними опитування, Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у квітні 2020 року знизився до рекордно низького рівня - 29,9 (у березні - 45,8).

Очікування підприємств України обвалилися до рекордно низького рівня

bank.gov.ua

Як зазначається в огляді, зниження ІОДА відбулося внаслідок суттєвого погіршення очікувань підприємств усіх ВЕД, які беруть участь в опитуваннях. Респонденти всіх секторів очікують суттєвого скорочення чисельності працівників, найбільше - у сфері будівництва. Одночасно бізнес знижує свої очікування щодо цін на товари власного виробництва та послуги.

Очікування підприємств України обвалилися до рекордно низького рівняbank.gov.ua

Підприємства сфери послуг найбільш песимістично оцінювали економічну кон’юнктуру квітня: дифузійний індекс (ДІ) сектору становить 20,4 (у березні - 36,1).

Крім того, поновилися песимістичні настрої підприємств торгівлі. ДІ сектору у квітні знизився до 33,7 (у березні - 50,4).

Респонденти промисловості суттєво посилили свої негативні очікування щодо економічних перспектив діяльності своїх підприємств. ДІ сектору у квітні знизився до 33,3 (у березні - 48,6).

Значно посилилися песимістичні очікування підприємств будівництва щодо результатів своєї діяльності у квітні. ДІ сектору знизився до 24,5 (у березні - 40,6).

 

Нагадаємо, за даними НБУ, запровадження карантинних заходів в Україні із середини березня 2020 року мало суттєвий вплив на показники транспорту та більшість інших секторів послуг.

За прогнозом НБУ, внаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії та глобальної кризи економіка України скоротиться на 5,0% у 2020 році. Вплив цих чинників на економіку найвідчутніше позначиться впродовж II кварталу цього року (ВВП знизиться на 11% р/р).

Джерело: сайт РБК


Коментарі

 
Ваш коментар
Ваше ім'я
Реклама
2007 - 2011 © Козятин - Ребус. Інформаційний портал міста Козятин.
При наглому копіюванні матеріалів не забудьте вставити посилання на наш сайт


    RSS-стрічка     Вхід     РеєстраціяЧас генерації сторінки: 0.007 с.
Цю сторінку переглянуто: 133 рази
Дизайн сайту: Mendart.com
Програмування: v7.net.ua